هبلکس

هبلکس (15)

هبلکس و مقدار مقاومت ان در برابر آتش

هبلكس به علت انتقال حرارت اندک و ظرفيت حرارتي بالا در ساختار خود گرما را بسيار اندک منتقل مي نمايد.

پس میتوان گفت هبلکس خود مانع انتقال اتش است و میتوان ان را به عنوان مصالحی که خود جلوگیری از اتتش میکند نام برد

 بنابراين هبلکس در هنگام حریق  خود مانع  گسترش اتش وشده و این امر  باعث شده تا هبلکس را در دسته از ديوارهاي ضد آتش قرار ميدهد.

 یکیدیگر از مزیتهای هبلکس در هنگام اتش سوزی میتوان به این نکته اشاره کرد که هبلکس هیچگونه بخاری و گاز سمی از خود عبور نمیدهد و خودهم هیچگونه گاز سمی در مقیاس بالا ایجاد نمیکند

میتوان به راحتی هبلکس را در انواع ساختمانهای اداری و دولتی و هتل اپارتانها و مراکز حساس  استفاده نمود

 

 

 

 

 

بلوک هبلکس

ضخامت ، ارتفاع ، طول

وزن بلوک هبلکس هر متر مکعب

تعدادهبلکس هر متر مکعب

۱۰*۲۰*۶۰

۵۲۰ کیلوگرم

۸۳٫۳۳

۱۵*۲۰*۶۰

۵۴۶ کیلوگرم

۵۵٫۵۵

۲۰*۲۰*۶۰

۵۴۹ کیلوگرم

۴۱٫۶۶

۱۰*۲۵*۶۰

۵۴۹ کیلوگرم

۶۶٫۶۶

۱۵*۲۵*۶۰

۵۴۷کیلوگرم

۴۴٫۴۴

بلوک مزایا aac

Written by جمعه, 08 خرداد 1394 00:00

 

 

بلوکAAC نوعی بلوک سبک با کارایی بسیار بالا می باشد که بیش از ۸۵ سال از عمرمیباشد.  بلوکAAC  در سراسر دنیا و در اکثر ساختمان های اداری، صنعتی، مسکونی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار میگیرد.


  استفاده
 بلوک AAC به دلیل کاهش هزینه های تمام شده،از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر مصالح ساختمانی،  مقرون به صرفه تر می باشد

  بلوک AACدر مقایسه با سایر محصولات دارای خصوصیات آشکاری می باشد.

 سبکی، عمربالا، عایق حرارتیسرما و گرما، عایق صدا، سهولت استفاده از دیگر مزایای بلوک AAC می باشد.   

کاهش هزینه های ساختمان با هبلکس

Written by سه شنبه, 10 شهریور 1394 00:00

 

هبلکس از نگاه اقتصادی:

 ساختمانها و سازه های اجرا شده با هبلکس از سرعت بالای دیوار چینی برخوردار هستند واین امر نیاز به دستمزد کمتری بوده از طرفی ابعاد و دقت در  اندازه تولید شده هبلکس به مصرف ملات کمتری و کاهش بارهای وارد شده به سازه به علت کاهش وزن دیوار را باعث میگردد

این امر باعث میگردد در طراحی اولیه،فونداسیون و مقدار مصالح استفاده شده برای ساختمان که از هبلکس استفاده میشود صرفه جویی نمود

 

بلوک aac

Written by شنبه, 14 شهریور 1394 00:00

·         بلوک aacهماهنگی کامل با انواع ملات (ماسه، سیمان، گچ، خاک) را دارد.

·         ملات مصرفی بلوک aac باید از آب کافی برخوردار باشد.

·         پس از اجرای کامل دیوارها جهت اجرای صحیح گچ باید سطح دیوارهای بلوک aac آب پاشی شود و فاصله بین مرطوب کردن دیوارها و انجام عملیات مورد نظر از یک ساعت تجاوز کند.

·         بدلیل خواص مکانیکی و ترموفیزیکی متفاوت مصالح ساختمانی از بکار بردن همزمان بلوک aacبا سایر مصالح ساختمانی مانند آجر، بلوک سفالی، بلوک سیمانی در دیوارها خوداری شود.

·         جهت برش قطعات بلوک aacمی‌توان از وسایلی مانند تیشه و اره چوب بری، شیارزن استفاده نمود.

·         بمنظور نصب وسایل بر روی دیوار (قاب عکس، تابلو) بلوک aacمی‌توان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود.

·         بمنظور نصب تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی در بلوک aac به راحتی توسط یک دستگاه برش (فرز) می‌توان مسیر عبور را در داخل بلوکها تعبیه نمود.

مقاومت حرارتی عالی بلوک aac نقشی بزرگ را برای حفاظت محیط توسط کاهش ظرفیت نیاز به هوای گرم و یا خنک در ساختمانها برعهده دارد.

به اضافه اینکه قابلیت استفاده راحت از این بلوک aac، برش درست آنرا باعث می‌شود که این تولید بلوک aacضایعات سخت در حین مصرف را به حداقل می‌رساند.

بر خلاف دیگر مواد ساختمانیبلوک aac می‌تواند نیاز به استفاده از عوامل ایزولاسیون در ساختمان را که باعث افزایش تاثیر بر محیط و قیمت محصول می‌شود را منتفی نماید.

در بلوک aac شن کوارتز، آهک و یا سیمان به مثابه عامل پیوند کننده، پودر آلومینیوم به نسبت ۵ درصد (با توجه به دانسیته از قبل طراحی شده) و آب زمانی که مخلوط شده ودر قالبها ریخته می‌شوند باعث پیدایش واکنش‌های متعدد شیمیایی می‌شوند که وزن سبک و خواص حرارتیبلوک aac را تامین می‌کنند.

 

پودر آلومینیوم بلوک aacبا هیدروکسید کلسیم و آب وارد واکنش شده و هیدروژن تولید می‌کند. 

بلوک هبلکس

Written by یکشنبه, 15 شهریور 1394 00:00

بلوک هبلکس

درحال حاضر بسیاری از پروژه های ساختمانی در کشورهای خارجی از بلوک هبلکس استفاده میشود. اما ویژگی های هبلکس

 1. مقاومت بالا
 2. عایق صدا
 3. ضد زلزله
 4. هزینه مناسب و قیمت خوب آن در مقابل کیفیتش
 5. عایق رطوبتی 
 6. وزن بسیار سبک
 7. بدون نیاز به ملات
 8. بالا بردن سرعت و کیفیت سازه

ابعاد هلبکس ۲۰*۲۵*۶۰ هبلکس مطابق با ۲۷ آجر است، با وزنی 1/2 یا کمتر ،کارکردن با بلوک هبلکس بسیار آسان است بعنوان مثالبه راحتی میتوان آنرا اره  و یا میخ در آن کوبیده و یا جای پریز یا کانال عبور سیم برق و لوله آن در آن بوجود آورد.

علاوه بر این هبلکس در مقابل آتش بسیار مقاوم است و کلیه شرایط سلامت محیط زیست را دارا میباشد.

هر متر مکعب  هبلکس حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرمو مقاومت فشاری آن حدود : ۳۰ تا ۳۵ kg/cm  میباشد. 

مشخصات فنی بتن سبک هبلکس

Written by سه شنبه, 17 شهریور 1394 00:00

مشخصات فنی بتن سبکهبلکس


وزن مخصوص هبلکس


 درهر متر مکعب بتن سبک هبلکس دارای 650 الی 750 کیلوگرم می‌باشد که برابر یک سوم تا یک چهارم وزن بتن معمولی می‌باشد. (بسته به نوع مصالح و مواد اولیه و نوع تجهیزات تولید هبلکس  متفاوت است و هم اکنون توسط دستگاه های پیشرفته تری که امکان تهیه هبلکس با دانیسته کمتر نیز وجود دارد)

مقاومت فشاری بتن سبک هبلکس


 مقاومت فشاریبتن سبک هبلکس25 الی 35 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می‌باشد که امکان افزایش آن بر حسب امکانات تولید کننده هبلکس و نوع سفارش مشتری و مشخصات فنی مورد نیاز نیز برای تولید کننده هبلکس امکان‌‌پذیر می‌باشد.

اجرا و نصب هبلکس
کار کردن با بلوک سبک هبلکس بسیار آسان ومی‌توان آن را بر اساس نیاز در محل مورد استفاده بوسیله اره برش داد، براحتی میخ در هبلکس آن کوبید و یا مسیر تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی را به راحتی در آن ایجاد نمود.

مقاومت حرارتی هبلکس
مقاوت بسیار بالای دمای هبلکس از مزایای آن می‌باشد به عبارتی هبلکس در برابر آتش و شعله های مستقیم ضریب حرارتی بالایی برابر 0.17 W.m2k را داراست.

ابعاد هبلکس
بلوک های بتن سبک هبلکس در ابعاد 60*25*10، 60*25*15، 60*25*20، 60*25*25 و 60*25*30 سانتیمتر ارایه می‌شوند که این ابعاد بسته به نیاز و سفارش هبلکس قابل تغییر می‌باشد.

 

 

 

روش تولید هبلکس

Written by چهارشنبه, 01 مهر 1394 00:00


 

روش تولید هبلکس

(HEBELEX)
یکی از مهمترین مواد اولیه بتن سبک هبلکس  سیلیس می‌باشد و از معادن داخل کشور تهیه می‌شود، آهک هم  بصورت فرآوری شده و پخته شده به داخل کارخانه انتقال می یابد.


در خط تولید بتن سبک یا هبلکس ۳ سیلوی نگهداری مواد اولیه وجود دارد که عبارتند از: سیلوی سیلیس، سیلوی آهک و سیلوی سیمان، که مواد اولیه پس از نگهداری در این سیلوها به تدریج وارد خط تولید می‌شوند. 

در اولین مرحله از تولید بتن سبک یا هبلکس، مواد اولیه شامل سیلیس و آب در آسیاب شماره ۱ بصورت دوغاب یا گل در آورده می‌شود و در آسیاب شماره ۲ مواد مورد مصرف شامل سیلیس، آهک و سیمان بصورت خشک پس از توزین مخلوط می‌شوند و در واقع دو آسیاب در این مرحله وجود دارد آسیاب شماره ۱ (آسیاب مواد تر) و آسیاب شماره ۲ (مواد خشک) که پس از مخلوط شدن و فرآوری، مواد به محل قالب ریزی انتقال داده می‌شوند.

 

درخط تولید هبلکس پیش از آنکه مواد به قسمت قالب ریزی انتقال یابند بدقت توزین شده و در میکسرهای مخصوصی در مدت زمان لازم و مشخص مخلوط می‌شوند. در این بخش ۳ نوع مواد اولیه وجود دارد که توزین نهایی مواد در آنها انجام می‌شود. هر ۳ نوع مواد شامل آهک، سیمان و سیلیس در این بخش توزین شده و وارد آسیاب های خشک و تر می‌شوند

مرحله بعدی کار مرحله قالب ریزی مواد است که مواد مخلوط شده برای تولید هبلکس در داخل قالب هایی که هر کدام تقریبا ۳ متر معکب گنجایش دارند ریخته می‌شوند.

مخلوط متناسب برای تولید هبلکس از سیلیس، آهک، سیمان و آب که با شیوه ای هماهنگ در میکسرها عمل آوری شده است نیمی از حجم قالب ها را پر می کند. این موادهبلکس پس فعل و انفعالات شیمیایی در زمانی مشخص بصورت قالب های هبلکس مورد نظر در می آیند این زمان حدود ۳.۵ ساعت به درازا می کشد. اینک زمان آن رسیده است تا قالب های تولیدی هبلکس را به خط ریخته گری انتقال دهند. این قالب های هبلکس بوسیله شیفتر به خط ریخته گری کارخانه برده می‌شوند تا این مرحله از کار انجام شود.میزان حرارت موجود و آمادگی قالب های هبلکس برای خط برش بوسیله متخصصان کارخانه اندازه گیری می‌شود تا پس از اعلام آمادگی قالبهای هبلکس به خط برش منتقل شود.


بعلت تغییراتی که می‌تواند در خط تولیدمواد اولیه هبلکس رخ دهد، این مواد پیش از ورود به خط تولید هبلکس، کنترل شده و آزمایش های شیمیایی روی آنها انجام می‌شود و پس از ورود به خط نیز بنا به کیفیتی که درون قالب های هبلکس دارد، تحت آزمایش و کنترل کیفی قرار می گیرند.


در این بخش از کارخانه سطح خارجی قالب های هبلکس برداشته می‌شود تا یک سطح هموار و مشخصی از تمام قالب های هبلکس  نمایان گردد در این قسمت دیوارهای جانبی قالب های هبلکس از واگن ها جدا می‌شوند و آنگاه به بخش برش انتقال  می یابند.

 در این بخش پس از دیواره برداری از قالب های هبلکس، ابتدا برش های عرضی به قالبهای هبلکس داده می‌شود و آنگاه با دستگاههای برش و با دقت و توجه خاص کارکنان و متخصصان کارخانه برش های طولی قالب ها انجام خواهد شد. اندازه برش های طولی و عرضی قالب های هبلکس بسته به تقاضای مصرف کنندگان و بازار مصرف آن دارد که قابل تنظیم و تغییر خواهد بود.


پس از مرحله برش، قالب هاخط تولید هبلکس بر روی واگن های مخصوصی قرار می گیرند تا به بخش بلوکی که مرحله پخت قالب هاست انتقال یابد.


قالب های هبلکس در مرحله پخت وارد اتو کلاو می‌شوند و در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد و با فشار ۱۲ اتمسفر پخته و عمل آوری می گردد.

 


قالب های هبلکس در اتوکلاو و پخت کامل به بخش بار انداز محصولات آماده تحویل انتقال می یابند تا به تدریج به بازار مصرف عرضه شود.

خط تولید NAAC

Written by پنج شنبه, 29 بهمن 1394 00:00

بلوک هبلکس

درحال حاضر بسیاری از پروژه های ساختمانی در کشورهای خارجی از بلوک هبلکس استفاده میشود. اما ویژگی های هبلکس

 1. مقاومت بالا
 2. عایق صدا
 3. ضد زلزله
 4. هزینه مناسب و قیمت خوب آن در مقابل کیفیتش
 5. عایق رطوبتی 
 6. وزن بسیار سبک
 7. بدون نیاز به ملات
 8. بالا بردن سرعت و کیفیت سازه

ابعاد هلبکس ۲۰*۲۵*۶۰ هبلکس مطابق با ۲۷ آجر است، با وزنی 1/2 یا کمتر ،کارکردن با بلوک هبلکس بسیار آسان است بعنوان مثال خیلی آسان میتوان آنرا اره  و یا میخ در آن کوبیده و یا جای پریز یا کانال عبور سیم برق و لوله آن در آن بوجود آورد.

علاوه بر این هبلکس در مقابل آتش بسیار مقاوم است و کلیه شرایط سلامت محیط زیست را دارا میباشد.

هر متر مکعب بلوک هبلکس حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرمو مقاومت فشاری آن حدود : ۳۰ تا ۳۵ kg/cm  میباشد.

 

روش تولید هبلکس

Written by یکشنبه, 02 اسفند 1394 00:00

هبلکس با پایه سیلیس که یک ماده غیر قابل اشتعال است  ساخته می‌شود. اگر در ساختار هبلکس دقت شود، حباب‌های ریز زیادی دیده می‌شود که باعث سبک تر شدن محصول نهایی شده اند. خط تولید هبلکس باید دارای سه سیلوی مجزای بزرگ برای نگهداری سیلیس، آهک و سیمان باشد. مواد اولیه هبلکس‌ را همین سه ماده اصلی تشکیل می‌دهند. آهک و سیمان و سیلیس به ترتیب از لایه‌های زیرین سیلو به وسیله بالابرهای صنعتی مخصوص به داخل خط تولید منتقل می‌شود و کار ساخت هبلکس‌ آغاز می‌گردد.

 

 

صفحه1 از2

فوم بتن

فوم بتون