بلوک aac

بلوک AAC

بلوک AAC به نوعی از بتن سبک متخلخل گفته می‌شود که در ساختمان سازی به کار می‌رود. وزن پایین بلوک AAC در کنار عایق حرارتی بودن بلوک AAC دلیل اصلی استفاده از بلوک AAC در ساختمان سازی است. بلوک AAC با نام اصلی بتن هوادار اتوکلاو شده از بتن‌های قدیمی اتوکلاو نشده یا بلوک NAAC متمایز می‌شوند.

 

تفاوت بلوک AAC ‌ با بلوک NAAC

هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. بلوک AAC ‌ به بلوکی گفته می‌شود که به روش‌های گازی ساخته نشده است. بلوک AAC به روش گازی پخته می‌شود و پف می‌کند. بعد از این مرحله بلوک را می‌برند و به قطعات مورد نظر در دمای بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده می‌کنند. وزن مخصوص بلوک AAC از بلوک NAAC کمتر است و به همین دلیل مقاومت بیشتری دارد.

 

ویژگی‌های بلوک AAC

بلوک AAC ویژگی‌های زیادی دارد که کار ساختمان سازی را آسان، سریع و ایمن می‌کند. به علاوه این که ساختمان‌هایی که با بلوک AAC ساخته شده اند، مقاومت بیشتر و اتلاف انرژی بسیار کمتری دارند.

 

صرفه جویی در سرعت و هزینه ساخت و ساز با بلوک AAC

بلوک AAC بلوک‌های بزرگی دارد. برای چیدن بلوک‌های بلوک AAC به مهارت ویژه ای نیاز نیست و کارگران ساده نیز می‌توانند، به راحتی بلوک‌های بلوک AAC را روی همدیگر بچینند. به خاطر وزن پایین، به راحتی توسط کارگران حمل می‌شوند. به خاطر راحتی کار، هزینه کمتری نیز بابت دیوار چینی با بلوک AAC به کارگران پرداخت خواهید کرد.

 

بلوک AAC و سیم کشی

بلوک AAC به راحتی اره می‌شود و میخ در ان به راحتی کوبیده می‌شود. بنابراین سیم کشی و لوله کشی کردن در ساختمان‌های ساخته شده از بلوک AAC تمیزتر و سریع تر انجام می‌شود.

 

کاهش وزن با بلوک AAC  و مقاومت در برابر زلزله

اولین ویژگی مهم بلوک AAC ، وزن پایین این مصالح ساختمانی است. وزن ساختمان با بلوک AAC پایین می‌اید. بنابر تحقیقات، ساختمان‌هایی که وزن کمتری دارند، مقاومت بالاتری در مقابل زلزله دارند. به همین دلیل استفاده از بلوک AAC در ساختمان‌های ضد زلزله در حال افزایش است.

 

بلوک AAC  – عایق حرارتی

اتلاف انرژی در ساختمان‌هایی که با بلوک AAC ساخته شده اند، بسیار کمتر خواهد بود. بلوک AAC به تنهایی عایق کامل حرارتی است و میزان زیادی از انرژی تولید شده برای گرما در محیط ساختمان را حفظ می‌کند.

 

بلوک AAC  – عایق آتش و حریق

بلوک AAC از پایه ماده سیلیس ساخته شده است. به عبارت بهتر بلوک AAC از ماسه سیلیسی اسیاب شده یا خاکستری بادی تولید شده است. ماده سیلیسی عایق مقاوم حرارت است و در مقابل دمای بسیار بالا، خاصیت نسوز دارد. بلوک AAC گرما را به کندی انتقال می‌دهد و جلوی انتشار و سرایت حریق و اتش سوزی به مکان‌های دیگر ساختمان را می‌گیرد.

فوم بتن

فوم بتون