بلوک aac

بلوک AAC

بلوک AAC  یا هبلکس به نوعی از بتن سبک متخلخل گفته می‌شود که در ساختمان سازی به کار می‌رود. وزن پایین بلوک AAC در کنار عایق حرارتی بودن بلوک AAC دلیل اصلی استفاده از بلوک AAC در ساختمان سازی است. بلوک AAC با نام اصلی بتن هوادار اتوکلاو شده از بتن‌های قدیمی اتوکلاو نشده یا بلوک NAAC متمایز می‌شوند.

 

تفاوت بلوک AAC ‌ با بلوک NAAC

هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. بلوک AAC ‌ به بلوکی گفته می‌شود که به روش‌های گازی ساخته نشده است. بلوک AAC به روش گازی پخته می‌شود و پف می‌کند. بعد از این مرحله بلوک را می‌برند و به قطعات مورد نظر در دمای بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده می‌کنند. وزن مخصوص بلوک AAC از بلوک NAAC کمتر است و به همین دلیل مقاومت بیشتری دارد.

 

 

ویژگی‌های بلوک AAC

بلوک  aac ویژگی های بسیاری میتوان اشاره کرد سهولت ، سرعت  و ایمنی در ساختمان سازی

اتلاف انرژی کمتر و مقاومت بیشتر در ساختمانهایی که از بلوک aac استفاده کردند  بسیار مورد توجه قرار گرفته است

 

 

برای دریافت قیمت  و جزییات خط تولید aac و نحوه راه اندازی آن با شرکت تماس حاصل نمایید

صرفه جویی در سرعت و هزینه ساخت و ساز با بلوکAAC

ابعادبلوک aac چون از سایر مصالح بزرگتر میباشد برای چیدن بلوکهایaac نیاز به کار گر متخصص نمیباشد وحتی کارگر ساده هم به سهولت میتواند بلوکک aac را روی همدیگر بگذارد. وزن کم این بلوک باعث میشود  توسط گارگران انتقال  بلوک aac به سهولت  انجام گیرد . اگر دیوار چینی با بلوک aac انجام پذیرد شما هزینه کمتری بابت دیوار چینی خواهید پرداخت

 

 

بلوک AAC و سیم کشی

 بلوک AACبه راحتی برش و اره میشود و میتوان میخ را به راحتی در ان فرو کرد.باتوجه به مزیت فوق العاده  بلوک AAC تاسیسات و لوله ها و مسیرهای سیمکشی به سهولت وتمیزی انجام میگردد.

 

 

کاهش وزن با بلوک AAC  و مقاومت در برابر زلزله

اولین ویژگی مهم بلوک AAC ، وزن پایین این مصالح ساختمانی است. وزن ساختمان با بلوک AAC پایین می‌اید. بنابر تحقیقات، ساختمان‌هایی که وزن کمتری دارند، مقاومت بالاتری در مقابل زلزله دارند. به همین دلیل استفاده از بلوک AAC در ساختمان‌های ضد زلزله در حال افزایش است.

 

بلوک AAC  – عایق حرارتی

اتلاف انرژی در ساختمان‌هایی که با بلوک AAC ساخته شده اند، بسیار کمتر خواهد بود. بلوک AAC به تنهایی عایق کامل حرارتی است و میزان زیادی از انرژی تولید شده برای گرما در محیط ساختمان را حفظ می‌کند.

 

بلوک AAC  – عایق آتش و حریق

بلوک AAC از پایه ماده سیلیس ساخته شده است. به عبارت بهتر بلوک AAC از ماسه سیلیسی اسیاب شده یا خاکستری بادی تولید شده است. ماده سیلیسی عایق مقاوم حرارت است و در مقابل دمای بسیار بالا، خاصیت نسوز دارد. بلوک AAC گرما را به کندی انتقال می‌دهد و جلوی انتشار و سرایت حریق و اتش سوزی به مکان‌های دیگر ساختمان را می‌گیرد.

 

 

 

بلوک AAC وصرفه جویی در هزینه ساخت و ساز

 

 

فوم بتن

فوم بتون