بلوک naac

بلوک NAAC

بلوک NAAC یا بلوک سبک گازی NAAC نوعی از بتن سبک متخلخل است که در ساختمان سازی به کار می‌رود. بلوکNAAC  گروه بلوک‌های اسفنجی است که از مخلوط شدن ماسه بادی و سیمان پرتلند و گچ، با اب و پودر آلومینیوم به  دست می‌آید. بلوک NAAC خاصیت دیگر بتون های متخلخل را دارد، اما در ساخت آن تفاوت هایی دیده می‌شود.

 

تفاوت بلوک NAAC ‌ با بلوک AAC

هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. ‌ بلوک NAAC ‌ به بلوکی گفته می‌شود که به روش‌های گازی ساخته نشده است. بلوک NAAC به روش گازی پخته می‌شود و پف می‌کند. بعد از این مرحله بلوک را می‌برند و به قطعات مورد نظر در دمای بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده می‌کنند. وزن مخصوص بلوک AAC از بلوک NAAC کمتر است و به همین دلیل مقاومت بیشتری دارد.

 

 برای دریافت قیمت خط تولید   NAAC و نحوه راه اندازی آن با شرکت تماس بگیرید

ویژگی‌های بلوک NAAC

بلوک NAAC مقاوم در برابر آتش شوزی

به علت پایه سیلیس در بتن متخلخل، بلوک NAAC مقاوم  در برابر حریق و آتش سوزی است. هر چه قدر ضخامت بلوک NAAC بیشتر باشد، مقاومت آن در برابر آتش بیشتر خواهد بود. مقاومت بلوک NAAC به نسبت بلوک بتنی معمولی بیشتر است. 3

 

 

بلوک NAAC عایق حرارتی

هر چه وزن مخصوص بلوک NAAC پایین تر باشد، بلوک NAAC در مقابل گرما و سرما، عایق بهتری خواهد بود. بنابراین از بلوک بلوک NAAC برای کاهش هزینه‌های انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژِی استفاده می‌شود.

 

 

بلوک NAAC مقاوم فشاری

بلوک NAAC تمام استانداردهای 8593 و 8596 موسسه استاندارد را پشت سر گذاشته است. ماندگاری بلوک NAAC نسبت به بتون معمولی بیشتر است و وزن بیشتری را نیز می‌تواند تحمل کند.

 

بلوک NAAC  عایق صوتی

صدا به راحتی از بلوک NAAC عبور نمی کند. در ساختمان‌هایی که از بلوک NAAC در ساخت ان استفاده شده است، میزان شکایت همسایه‌ها از یکدیگر کمتر است. درساختمان‌های بلوک NAAC صدای بسیار کمتری در بین دیوارها جابجا می‌شود.

استفاده از بلوک NAAC در بیمارستان‌ها و هتل‌ها و حتی دیوار اتوبان‌ها رایج است.

 

بلوک NAAC و جذب آب پایین

 

بلوک NAAC به گونه ای طراحی شده است که در مقایسه با دیگر مصالح، جذب اب پایین تری دارد.

 

کاربرد بلوک NAAC

دیوار‌های داخلی و خارجی را می‌توان با بلوک NAAC ساخت استفاده از بلوک NAAC در محیط‌های مرطوب مانند دستشویی و حمام و آشپزخانه به علت مقاومت بالای بلوک NAAC در برابر رطوبتکاهش هزینه‌های مربوط به نازک کاری با بلوک NAAC سرعت اجرای بسیار بالا در دیوار چینی با بلوک NAAC ‌

فوم بتن

فوم بتون