آذر ۲۲, ۱۳۹۶

درباره نویسنده

آریا فوم بتن

گروه آریا در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه ساخت ماشین آلات بتن در شهر مقدس مشهد آغاز نمود. پس از گذشت ۳ سال و با پیش بینی رونق صنعت سبک سازی بر آن شد که در این عرصه گام نهد. و در اوایل سال ۱۳۸۸ شرکت ماشین سازی آریا فوم بتن به ثبت رسید.گروه آریا در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه ساخت ماشین آلات بتن در شهر مقدس مشهد آغاز نمود. پس از گذشت ۳ سال و با پیش بینی رونق صنعت سبک سازی بر آن شد که در این عرصه گام نهد. و در اوایل سال ۱۳۸۸ شرکت ماشین سازی آریا فوم بتن به ثبت رسید.

مطالب مشابه

4 Comments

 1. 1

  مهدی

  سلام هبلکس را میتوان برای سقف هم استفاده نمود

  پاسخ
  1. 1.1

   رضا

   بله البته میتوان هبلکس را در سقف به جای تیرچه استفاده کرد در عراق این اتفاق زیاد دیده میشود

   پاسخ
 2. 2

  طایی

  چگالی یک واحد هبلکس چگونه اندازه گیری میشود؟

  پاسخ
  1. 2.1

   آریا فوم بتن

   با سلام؛ چگالی بلوک های هبلکس بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب محاسبه میشود. برای محاسبه چگالی بلوک بتن سبک یک روش ساده وجود دارد. قدم اول بایستی وزن بلوک را برحسب کیلوگرم با ترازو اندازه گیری کنید و یادداشت فرمایید. سپس ابعاد بلوک را اندازه گیری کرده (a-b-h) و به واحد متر تبدیل نمایید.
   سپس با ضرب طول در عرض در ارتفاع ابعاد بلوک ابعاد بر حسب متر مکعب بدست میآید. سپس با تقسیم یک واحد مترمکعب بر ابعاد بلوک فوق الذکر تعداد بلوک در واحد یک متر مکعب بدست می آید .
   در قدم آخر با ضرب تعداد بلوک بدست آمده در وزن هر بلوک چگالی نهایی بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب حاصل خواهد شد مثال: ابعاد بلوک ۱۰*۲۵*۶۰ وزن هر بلوک: ۱۱ کیلوگرم ۰٫۰۱۵=۰٫۱*۰٫۲۵*۰٫۶ ۶۶٫۶۶۶=۰٫۰۱۵ / ۱ ۷۳۳=۱۱*۶۶٫۶۶۶ چگالی نهایی ۷۳۳ کیلوگرم در هر متر مکعب.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *