وقتی اجرا فوم بتن باقیمت پایین انجام میشود!!!!!!!!!!!!!!!

پس از اجرای فوم بتن، افت سطحی فوم بتن باعث می‌شود که از سطح کروم‌بندی شده افت داشته باشیم و این مسئله ما را وادار می‌کند که این افت را با ماسه و ملات زیر سنگ یا سرامیک یا پارکت جبران کنیم. اول از همه این امر زیاد دیده نمی‌شود ولی مثلاً اگر ۲ سانتی‌متر در ۱۰۰ متر مربع فضا افت حجمی داشته باشیم، ملات سیمان ما حدوداً ۲ متر مکعب افزایش پیدا می‌کند که  یک خاور ماسه و بیش از ۱۰ پاکت سیمان نیاز دارد و وزن سازه را در همان ۱۰۰ متر، حدود ۱۰ تن افزایش می‌دهد و قطر زیرسازی ملات که همان حدود ۳ سانتی‌متر می‌باشد را به ۵ سانتی‌متر افزایش می‌دهد و برشکار نیاز به ملات خشک پیدا می‌کند و احتمال لق شدن سنگ یا سرامیک زیاد می‌شود. از دیگر معایب این افت، زمان زیاد و هزینه‌ی زیاد جبران آن است.


استفاده از فوم بتن در ساختمان مانع از یخ‌زدگی لوله‌ها می‌شود

 

تزریق فوم بتن به‌جای پوکه معدنی در کف طبقات ساختمان، تأسیسات لوله کشی را در برابر یخ‌زدگی محافظت می‌کند.

 

لازم به ذکر به اینکه استفاده از فوم بتن به‌جای پوکه معدنی در پوشش طبقات بار مرده ساختمان را به اندازه چشم‌گیری کاهش می دهد، ایجاد شیب‌بندی پشت‌بام‌ها، کف‌بندی طبقات بعد از اتمام تأسیسات مکانیکی، تولید بلوک‌های غیر باربر با وزن پایین و عایق‌کاری کف طبقات ساختمان، به‌منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی از جمله کاربردهای فوم بتن است.

 

و همچنین هزینه‌های ساخت ساختمان با استفاده از فوم بتن حداقل 20 درصد کاهش می‌یابد، فوم بتن به‌عنوان عایق صوت، گرما و رطوبت حداقل تا 70 درصد از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری می‌کند.

 

مقاومت در برابر زلزله، عمر مفید بالای صد سال و قدرت چسبندگی بالا را از دیگر مزیت های استفاده از فوم بتن به‌جای پوکه معدنی در ساختمان میتوان عنوان کرد و میتوان گفت استفاده از فوم بتن موجب افزایش سرعت ساخت ساختمان می‌شود.

 

و ضمنا باید یادآورشد اینکه فوم بتن ترکیبی از سیمان، آب فوم و الیاف پروپیلن است، ماده کف‌زا (فوم) در ترکیب با هوا، سیمان و آب باعث افزایش حجم سیمان شده و به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن بر کف طبقات ساختمان تزریق می‌شود.

 

اما هنگام اجرای مرحله پوکه‌ریزی، مصالح توسط بالابرها به طبقات حمل شده و علاوه بر صرف انرژی و زمان زیاد، رفت و آمد کارگران نیز موجب آسیب رساندن به شبکه لوله‌کشی و تأسیسات موجود در کف طبقات ساختمان می‌شود، خاطرنشان باشید که در استفاده از فوم بتن به‌جای پوکه معدنی آسیبی به تأسیسات مکانیکی وارد نخواهد شد.                      

چسب هبلکس

Written by دوشنبه, 09 مرداد 1396 00:00


چسب هبلکس

چسب هبلکس برای هموار کردن ومسطح کردن سطوح داخلی و خارجی دیوارها بکارمیرودتا یک زیر سطح صاف و مطلوب برای اجرای نمای ساختمان داشته باشد..

بلوک هبلکس قابلیت اجرا با انواع ملات و چسب های مخصوص را دارد ،جهت عملکرد خوب بلوک هلبکس توصیه می شود از چسب مخصوص هبلکس آن نیز استفاده گردد زیرا باعث می گردد سرعت اجرا کارشما بالا رود ، سطح تمام شده کار مناسب آستر نهایی دیوار خواهد بود.

 استفاده از ملات چسب مخصوص هبلکس باعث میشودکه پرت حرارتی در محل بندهای بلوک از بین برود.، وجودابعاد دقیق در بلوک هبلکس موجب پایین آمدن مصرف ملات و چسب می شود.

چسب بلوک هبلکس از هدر رفتن دما از محل ملات ماسه سیمان جلوگیری و به نصب قطعات سرعت می بخشد.

 

  

نقش فوم بتن در عايق حرارتي

Written by سه شنبه, 10 مرداد 1396 00:00

                              

نقش فوم بتن در عايق حرارتي


باتوجه تحقيقات بسياري كه در سطح دنيا در جهت عايق بندي جدارهاي ساختمان صورت گرفته ﺑﻬترين گزينه انتخاب مصالح مرغوب ساختماني در جدارهاي خارجی بوده است و با توجه به استانداردهاي مختلف ساختماني بلوك هاي clc(بلوك هاي فوم بتن) و سيستم هاي ساندويچي فوم بتن , اغلب استانداردها را در خود جمع و در عين حال عايق بندي حرارتي ساختمان را عملي مي سازد.

 همچنین فوم بتن به صورت قطعات پيش ساخته و يا در كليه جدارهاي خارجي ساختمان (ديوار, سقف, كف) قابل اجرا بوده و با رعايت دانسيته و ضريب انتقال حرارتي مورد نظر ضخامت لازم اندازه گیری شده و در هر شكل به اجرا مي رسد.

 در مقايسه مصالح ساخته شده با فوم بتن, و ديگر مصالح موجود در بازار ايران (بلوك سفالي, آجرفشاري, بلوك هاي سيپوركس و هپلكس) به اين نتيجه مي رسيم كه مرغوب ترين مصالح ساختماني با بلوک clc بخاطر دسترسي به دانسيته و مقاومت هاي مختلف ساخته مي شود و در حال حاضر در سطح دنيا فوم بتن به عنوان بتن آينده جهان قابل مطرح مي باشد.

  

 

سوالات متدوال در رابطه با بلوک aac

 

آیا بلوک aac محصول جدیدی است ؟

بلوک aac در اکثرنقاط اروپا بالای ۸۰ سال و در آسیای دور و آسیای میانه بیش از ۴۰ سال و در استرالیا و آمریکای جنوبی بالای ۲۰ سال است که مصرف می شود.  استفاده از بلوک aac در آمریکا از سال ۱۹۹۰ میلادی  آغاز گردید. در حال حاضر سازه هایی با عمر بیش از ۷۵ سال  وجود دارد که در شرایط بسیارخوب و با کمترین هزینه  نگهداری و تعمیرات در حال استفاده می باشند.

علیرغم استفاده از بلوک aac در ۲۰ سال گذشته درایران، بااین وجود متأسفانه تقاضا برای مصرف آن نبوده است. عدم استفاده از این محصول، بخشی به دلیل بی کیفیتی  محصولات تولید شده و بخشی دیگر به دلیل کمبود  اطلاع رسانی  می باشد. علاوه بر این  به علت وجود انرژی فراوان و ارزان در کشور، تقاضا برای این محصول پایین بوده است.

در حال حاضر با توجه به حذف یارانه ها و استقرار قوانین محکم تر جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها ، نیاز به محصول  بلوک aac افزایش یافته است.

تفاوت بلوک aac با بلوکهای naac (بتن کفی) چیست؟

فرآیند ۱۲ ساعته پخت در بلوک aacدر دمای حدود ۱۹۰ درجه و فشار ۱۲ بار، باعث  انجام جمع شدگی های کوتاه مدت و بلند مدت بتن می شود. طی این فرآیند، سیلیکات کلسیم هیدراته شده و به توبورمورایت تبدیل می شود و در نتیجه خواص ثابت می ماند و جمع شدگی ناشی از خشک شدن پایین می یابد. یکی از بارزترین تفاوت های عمده بین این محصول و بلوکnaac کفی  همین ویژگی است که از جداشدن پلاستر از بلوک ها جلوگیری می نماید.

تفاوت دیگر ابعاد دقیق تر و وزن کمتر بلوکaac است.

آیا بلوک aacرطوبت را جذب می کند؟

بلوکaac مانند هر نوع مواد و مصالح ساختمانی دیگر، رطوبت را از هوا جذب می کند. نفوذ آب تا عمق ۳/۵ سانتی متری بلوک امکان پذیر است.  وجود رطوبت در بلوک، ممکن است باعث تغییر رنگ شود  اما این به معنی تغییر کیفیت آن نیست. رنگ شاخص کیفیت نمی باشد.  افزایش رطوبت هوا باعث افزایش  درصد رطوبت بلوک شده و کاهش رطوبت هوا، رطوبت بلوک را کاهش می دهد. بلوکaac دارای مواد مقاوم در برابر سرما است و بنابراین در شرایط آب و هوایی زمستان آسیب ناپذیر است.

افزایش رطوبت از ۵ درصد تا ۳۵ درصد، منجر به پایین آمدن مقاومت فشاری تا ۱۰ درصد می شود که در محدوده مجاز آیین نامه های ساختمانی است.

موارد استفاده بلوک aac در چه بخش هایی است ؟

بلوک aac در سراسر دنیا اکثرا در بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها، فروشگاه ها و انبارها، ساختمان های اداری،ِ مؤسسات فرهنگی و آموزشی مانند کتابخانه ها و مدارس و دانشگاه ها، بیمارستان ها و منازل و برجهای مسکونی استفاده می گردد.

بلوک aac همچنین به عنوان محافظ در برابر آتش و به عنوان مانع صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نحوه اجرای تاسیسات مکانیکی و برقی در دیوار با بلوک aac به چه صورت است؟

خواص برشکاری، چکش خواری و شکل پذیری بلوک  aacمشابه چوب است و با ابزارهای نجاری قابل برشکاری به ابعاد و زوایای دلخواه می باشد. با ایجاد شیار در دیوارها، نصب لوله های تاسیسات مکانیکی و کاندوئیتهای برقی به راحتی و سرعت قابل اجرا است. شیارها با ملات،  پر و ترمیم می گردند.

 

چرا بلوک aac عایق حرارتی مناسبی است؟

طراحی ساختمان و خواص مصالح به کارگرفته شده در آن، اثر بسزایی در میزان مصرف انرژی و راندمان انتقال حرارت  برای  ساختمان های تجاری و مسکونی  دارد. دیوارها ، سقف ها و کف های ساخته شده از بتن هوادار اتوکلاو شده ترکیبی خلاقانه ازهدایت گرمایی خوب و نفوذپذیری کم هوا است. خصوصیات عایق حرارتی این محصول، این امکان را برای استفاده کنندگان فراهم می سازد که مصرف انرژی به زمانهای کم مصرف انتقال یابد. در نتیجه کاهش هزینه انرژی برای کاربران و مالکان ساختمان، بهبود آسایش زندگی و کاهش تقاضا برای تسهیلات تولید برق را موجب می شود.

آیا پس از اجرا نیاز به اجرای پلاستر برای ایجاد سطح صاف وجود دارد؟

با توجه به دقت بالای ساخت (خطا کمتر از ۱/۵ میلیمتر) در صورت اجرای مناسب، دیوار دارای سطح صاف است و به راحتی قابل رنگ آمیزی است. در سطح نمای خارجی نیز انواع نماسازی مشابه گرانولیت به صورت مستقیم قابل اجرا است.

آیا بلوک aac قابلیت باربری دارد؟

بلوک  aacاین شرکت با جرم حجمی ۵۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب، دارای مقاومت فشاری متوسط ۲/۵ مگاپاسکال و مقاومت فشاری حداقل ۲ مگاپاسکال است. طبق استاندارد، این بلوکها برای دیوارهای جداکننده و غیر باربر قابل استفاده است و کلیه لوازم مانند کابینت، روشویی، در، پنجره، دکور و… قابل اتصال به دیوار است.

برای دیوارهای باربر و سقفها باید از پانلهای مسلح استفاده شود که تولید آنها با طول ۶، عرض ۰/۶ متر و ضخامت ۰/۱ تا ۰/۴ متر، در برنامه توسعه کارخانه در نظر گرفته شده است

توجیهه اقتصادی بتن سبک گازی NAAC

در خصوص توجیهه اقتصادی تولید بتن سبک برای شما اطلاعات کافی و طرح توجیهی را به صورت مختصر بیان مینماییم .

مواد اولیه :

سیمان 25٠ کیلوگرم در هر متر مکعب ( تومان 30/000=120×25٠)
ماسه بادی 45٠ کیلوگرم در هر متر مکعب ( تومان 9/000 =20×45٠)
3.پودر آلومینیوم 4/0 لیتردر هر متر مکعب ( تومان 20/000=000/50×4/0)

4.الیاف P.P 5/0 کیلوگرم در هر متر مکعب ( تومان 2/000 = 4000 × 5/0)

مجموع مواد اولیه = تومان 61/000

نیروی انسانی:

در صورت استفاده حداکثری از نیروی انسانی با کمترین میزان اتوماسیون و بصورت میانگین به شرح زیر می باشد:

(دستمزد ماهیانه به ازای هر نفر کارگر 1/000/000 تومان جهت 24 روز تولید در ماه محاسبه می گردد . )

1.میانگین تولید 45 متر مکعب جهت خطوط30 و6٠ متر مکعبی معادل 8 نفرکارگر در هر متر مکعب = 6/500 تومان

2.میانگین تولید 125 متر مکعب جهت خطوط١٠٠ و١۵٠متر مکعبی معادل16نفرکارگردر هر متر مکعب= 5/400 تومان

3.میانگین تولید 250 متر مکعب جهت خطوط٢٠٠ و٣٠٠ متر مکعبی معادل26 نفرکارگر در هر متر مکعب= 4/500 تومان

توضیحاً اینکه در صورت اتوماسیون بودن خطوط هزینه نیروی انسانی تا 30% کاهش می یابد

 آریافوم بتن اولین مجری پرکننده خطوط تونل های آب وفاضلاب بافوم بتن در استان خراسان رضویی

 


آریا فوم بتن با اجرایی شدن عملیات پرکردن خطوط آب و فاضلاب و چاههای قدیمی با استفاده از فوم بتن و دستگاههای پیشرفته (AR-B1,AR-F3,AR-M1)فوم بتن یکی  از اولین شرکت هایی است که توانسته در جهت عملی شدن این هدف در شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی گامی موثرداشته باشد.

از جمله شرکتهای که افتخار همکاری را باایشان داشتیم شرکت آب و فاضلاب استان قدس رضوی -شرکت آب وفاضلاب روستایی خراسان رضویی-شرکت طوس آب رامی توان نام برد.


 

تاریخ96/01/21


اجرای فوم بتن توسط دستگاه فوم بتن  ( بتن سبک کفی ) مدل AR-B1 در پروژه مسکونی طلاب،پورطرقی20،قطعه3،سمت راست ،پروژه آقای مهندس جنگجو


ارتفاع پمپاژ فوم بتن بالای 12 متر

نوع فوم مصرفی AF-700

مقدار سیمان فوم بتن 300 کیلوگرم

مقاومت لازم در این پروژه برای اجرای فوم بتن سبک در طبقات 12 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع میباشد

تاریخ96/01/23


اجرای فوم بتن توسط دستگاه فوم بتن  ( بتن سبک کفی ) مدل AR-B1 در پروژهدانش آموز36،پلاک520،پروژه تمام گچ آقای مهندس جهاندیده


ارتفاع پمپاژ فوم بتن بالای 18 متر

نوع فوم مصرفی AF-700

مقدار سیمان فوم بتن 300 کیلوگرم

مقاومت لازم در این پروژه برای اجرای فوم بتن سبک در طبقات 12 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع میباشد

تاریخ96/04/4


اجرای فوم بتن توسط دستگاه فوم بتن  ( بتن سبک کفی ) مدل AR-B1 در پروژه مسکونی الهيه،مجيديه17مميز1،ساختمان روشنا17 ،پروژه تمام گچ آقاي مهندس موسي زاده


ارتفاع پمپاژ فوم بتن بالای 12 متر

نوع فوم مصرفی AF-700

مقدار سیمان فوم بتن 300 کیلوگرم

مقاومت لازم در این پروژه برای اجرای فوم بتن سبک در طبقات 12 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع میباشد

صفحه1 از19

فوم بتن

فوم بتون